IEF-D 2472 Система пом'якшення води, безперервної дії, з продуктивністю 12,0 м3/годину.
Призначена для пом'якшення води (видалення солей жорсткості). Для забезпечення безперервності процес протікає по черзі у двох фільтрах.
I. ПРИЗНАЧЕННЯ:
Установки безперервної дії пом'якшення призначені для пом'якшення води, що використовується для господарсько-питних потреб, в системах опалення і гарячого водопостачання, для підживлення котельних установок, технологічних лініях харчових виробництв.
Зм'якшування води на установках пом'якшення здійснюється методом натрій - катіонування при фільтруванні вихідної води через шар іонообмінної смоли. Регенерація іонообмінної смоли проводиться розчином кухонної солі автоматично із заданою періодичністю.
Для пом'якшення води використовується сильнокислотного катіонообменная смола з робочої обмінної ємності не менше 1,2 м-екв/л.
Застосування установок пом'якшення при дотриманні умов експлуатації забезпечує наступні значення залишкової загальну жорсткість зм'якшеної води:
-при нормальній продуктивності установки - 0,01-0,1 мг-екв/л;
-при максимальній продуктивності установки - 0,3-0,5 мг-екв/л.
II. УМОВИ ЗАСТОСУВАННЯ:
Основні вимоги до якості води, оброблюваної на установках пом'якшення:
-зважені речовини - не більше 5 мг/л;
-жорсткість загальна - до 20 мг-екв/л;
-загальний солевміст - до 1000 мг/л;
-кольоровість - не більше 30 градусів;
-залізо загальне - не більше 0,5 мг/л;
-нафтопродукти - відсутність;
-сірководень і сульфіди - відсутність;
-тверді абразивні частинки - відсутність;
-вільний активний хлор - не більше 1 мг/л;
-окислюваність перманганатна - не більше 6,0 мг02/л;
-температура - 5-35 °С;
-тиск води на вході - хв. 2 атм.
У разі якщо показники якості вихідної води не відповідають зазначеним вимогам, необхідно передбачати її попередню обробку до подачі на установку пом'якшення.
III. ТЕХНІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ IEF-D 2472:
До складу установки пом'якшення води входять наступні елементи:
натрій-катионитовый фільтр - 2 шт.
блок автоматичного управління процесом регенерації фільтра - 2 шт.
бак-солерозчинник 500л - 2 шт.
Натрій-катионитовый фільтр IEF-D 2472 складається з:
1.1.Корпусу 2472
Корпуси фільтрів виготовлені з поліетилену високої щільності з
зовнішнім покриттям із скловолокна на епоксидній смолі. У корпусі є
верхнє різьбовий отвір для установки дренажно-розподільчої системи,
завантаження фільтрувальних матеріалів, кріплення блоку управління.
1.2.Іонообмінної смоли;
1.3.Дренажно-розподільчої системи
верхній щілинної екран, вертикальний коректор, дренажний пристрій у вигляді одного щілинного ковпачка або шести щілинних променів.
Блок управління- тип Clack WS15CI (Fleck 9500/1710 SXT) складається:
- керуючий клапан, що використовується для програмування періодичності роботи та тривалості процесу регенерації фільтру;
- багатоходовий клапан, перемикання якого під час регенерації фільтра дозволяє виконати режими: зворотної промивки, висмоктування розсолу і повільного відмивання, швидка промивка і наповнення сольового баку;
- вбудований ежектор для відбору розчину солі з бака-солерозчинника та захисний клапан;
- двигун програмного пристрою і багатоходового клапану;
- один крильчастий лічильник води спеціальної конструкції, який монтується на клапані.
Бак-солерозчинник 500л складається:
корпус і кришка з поліетилену високої щільності;
солезаборна система;
захисний кожух солезаборника з кришкою;
переливний штуцер;
гнучкий шланг для приєднання солезаборника до блоку управління.
IV. ОПИС І ПРИНЦИП РОБОТИ IEF-D 2472:
Принцип дії установки пом'якшення води, серії ПІБ-Д заснований на методі натрій-катіонування. Режим роботи установки: два катіонітових фільтра знаходяться в робочому режимі, регенерація відбувається по черзі на одному, а потім на другому фільтрі. Перемикання обох фільтрів з одного режиму в інший відбувається після того, як вбудований лічильник зафіксує закінчення пропуску заданого обсягу води. Відразу після перемикання починається регенерація фільтра, що знаходився до цього в робочому режимі, і після закінчення регенерації він переходить в режим роботи. Регенерація здійснюється шляхом обробки іонообмінної смоли розчином кухонної солі з бака-солерозчинника. Всі операції процесу регенерації виконуються автоматично за рахунок тиску вихідної води. Концентрований розчин солі в баку-солерастворителе утворюється в результаті контакту з відповідним об'ємом води. Періодична завантаження солі в бак здійснюється обслуговуючим персоналом.
Скидання стічних вод, що утворюються в процесі регенерації, проводиться у господарсько-побутову або виробничу каналізацію.
Процес регенерації кожного фільтра складається з наступних циклів:
Цикл 1 - зворотна промивка смоли водою, що подається в напрямку знизу вгору. Служить для розпушування і очищення смоли від накопиченого осаду.
Цикл 2 - обробка смоли розчином солі і повільна відмивання. Концентрований розчин (26%) і бака-солерозчинника через солезаборник по гнучкому шлангу надходить до блоку управління, де змішується із зм'якшеною водою до робочої концентрації (7-10%), і потім подається в катионитный фільтр в напрямку зверху вниз (за прямоточною схемою).
Відбір розчину із бака відбувається за рахунок вакууму, що утворюється у вбудованому ежекторі під тиском води.
По закінченні регенераційної розчину в баку-солерастворителе з такою ж швидкістю проводиться повільна прямоточна відмивання шару смоли водою.
Цикл 3 - швидка прямоточна відмивання смоли водою для ущільнення її шару і видалення з нього залишків відпрацьованого регенераційної розчину солі.
Цикл 4 - заповнення бака водою-солерозчинника.
Заданий обсяг води, що заливається в бак-солерастворитель. Цей обсяг визначає дозу солі на регенерацію установки.
V. РОЗМІЩЕННЯ І ПІДКЛЮЧЕННЯ:
Умови застосування установок пом'якшення:
-тиск води надходить на установку - не менше 2,5 і не більше 6,0 атм;
-мінімальний витрата води, що надходить на установку - не менше необхідної витрати
на зворотну промивку плюс використовувана продуктивність;
-необхідну напругу електричної мережі - 220±10% В, 50 Гц;
-споживана електрична потужність 100 Вт;
-температура повітря в приміщенні - 5-35 °С;
-вологість повітря - не більше 70%;
Не допускається:
-утворення вакууму всередині корпусу установки;
-вплив на встановлення прямого сонячного світла, нульовий і негативних температур;
-розташування установки в безпосередній близькості від нагрівальних пристроїв;
-монтаж установки в приміщенні з підвищеним вмістом пилу в повітрі.
5.1 Рекомендації для інсталяції:
Установка повинна бути змонтована безпосередньо на вводі водопроводу і максимально близько до системи господарсько-побутової або виробничої каналізації.
Підключення установки пом'якшення до трубопроводу вихідної води проводиться через обвідну лінію (байпас), що дозволяє при необхідності подавати споживачеві вихідну воду.
При монтажі установки пом'якшення слід передбачити можливість її відключення від систем водопроводу і каналізації. До і після установки пом'якшення рекомендується змонтувати пробоотборные крани і манометри.
Перед проведенням монтажних робіт слід переконатися, що протягом доби тиск вихідної води не перевищує 6,0 атм, в іншому випадку перед установкою пом'якшення необхідно змонтувати редукційний клапан.
Якщо вихідна вода містить зважені речовини (іржу, пісок, глину, дрібний пісок і т. п.), перед установкою пом'якшення слід змонтувати фільтр грубої очистки продуктивністю не менш витрати води на зворотну промивку установки пом'якшення плюс продуктивність фільтра.
Скидання стічних вод від установки пом'якшення проводиться у господарсько-побутову або виробничу каналізацію з розривом струменя. Пропускна здатність системи каналізації повинна бути не менше необхідної витрати води на зворотну промивку установки пом'якшення.
Відведення переливних вод від баків-солерастворителей у каналізацію повинна здійснюватися по окремому трубопроводу, який не можна об'єднувати з трубопроводом, відводить стічні води від блоку керування установки
Для живлення блоку управління слід встановити розетку європейського стандарту з заземленням, підключені до електричної мережі з параметрами 220±10% В, 50 Гц. При великих відхиленнях напруги необхідно додатково встановити його стабілізатор.
Розетка повинна бути змонтована на стіни в зручному місці, поруч з установкою пом'якшення на такій висоті, щоб була повністю виключена можливість потрапляння на неї води.
Заземлення розетки повинно бути передбачено в обов'язковому порядку.
ОСНОВНІ ПРАВИЛА ЕКСПЛУАТАЦІЇ
1. Для регенерації установки слід використовувати такі сорти кухонної солі:
таблетовану або гранульовану сіль з вмістом NaCl не менше 99,5%;
Застосування кухонної солі з високим вмістом домішок, глинистих і піщаних частинок, а також кам'яної солі неприпустимо. Потрібна спеціальна конструкція бака-солерозчинника.
- Концентрація розчину солі в баку-солерастворителе завжди повинна бути максимальною - 26% (щільність 1,197 г/мл) при 20 °С.
- Рівень шару солі в баку-солерастворителе завжди має бути вище рівня води. Ця вимога забезпечується, якщо в баку постійно знаходиться запас солі щонайменше на 4-5 регенерацій установки пом'якшення.
Частота завантаження солі в бак залежить від інтенсивності споживання пом'якшеної води на об'єкті. Чим більше і чистіше сіль, тим більша її кількість можна завантажувати в бак. Гранульовану і таблетовану сіль можна засипати в кількості до 75% від обсягу бака.
4. Сіль тонкого помелу поступово злежується на дні бака і блокує надходження в нього води - при заповненні бака вода починає виливатися з нього через переливний
штуцер.
У разі застосування такої солі рекомендується періодично розпушувати її шар в баку.
- Бак-солерастворитель рекомендується спорожняти і очищять від осаду 1-2 рази в рік. Для очищення солезаборника необхідно від'єднати від блоку управління гнучкий шланг подачі розчину солі, продути шланг і солезаборник повітрям і при необхідності промити водою під невеликим тиском.
- Рекомендується періодично перевіряти і коректувати показання поточного часу на циферблаті програмного пристрою.
Після перерви в подачі електроенергії необхідно відразу ж заново встановити поточний час.
- При существенном изменении показателей качества исходной воды или объема водопотребления на объекте следует немедленно изменить настройки параметров регенерации.
- Если установка умягчения не использовалась в течении длительного времени, до начала пользования водой во избежание образования микрофлоры в слое смолы необходимо произвести ее полуавтоматическую регенерацию.
Примечание: В случае если фильтрующая среда хранилась при отрицательных температурах, необходимо дать ей оттаять в течение не менее, чем 36 часов при комнатной температуре.
Номінальна (максимальна) продуктивність, Q м3/год - 12,0.
Робоча обмінна ємність, г-екв - 428,0.
Кількість смоли, літр -2* 300,0.
Витрата солі, кг/рег. - до 72,0.
Сольовий бак, л - 500.
Габаритні розміри (Ш×Д×В), мм - 2.300*1.000*2.200.
Виготовлене згідно з ТУ У ТУ У 28.2-33221885-008-2014.
Висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи № 12.2-18-1/2246 від 08.02.2020р.
Основні | |
---|---|
Виробник | Arista |
Країна виробник | Україна |
Тип пом'якшувача води | Колонний |
Підключення до водопроводу | Так |
Використання | Для холодної води |
Тип фільтруючого матеріалу | Іонообмінна смола |
Гарантійний термін | 12 міс |
Максимально допустимі параметри вихідної води | |
Нафтопродукти | Відсутність |
Сірководень і сульфіди | Відсутність |
Максимальний робочий тиск | 6 бар |
- Ціна: 356 524,69 ₴